Berimbau GUNGA N°4

New

Kompletní berimbau s největší cabaçou (tykví) - GUNGA. Hraje hluboký tón.

More details

This product is no longer in stock

1 800,00 Kč

More info

Berimbau

Berimbau je charakteristický brazilský bicí nástroj. Pochází z největší pravděpodobnistí z Afriky, regionu Bantu, ale i v ostatních částech kontinentu, zejména na jihu, najdeme nástroje velmi podobné berimbau.
S africkými obyvateli se nástroj dostal dokonce až do Indie a nástroj velmi podobný berimbau "malunga" používá komunita Siddhi (siddhi jsou potomky afrických otroků, pocházející z Mosambiku, Tanzanie a Keni).
Berimbau vypadá jako luk, který je napnutý ocelovým drátem, a ve spodní části má nasazenou seříznutou tykev. Účelem tykve je rezonance a zvýšení hlasitosti. Na Berimbau se hraje dřevěným klacíkem a kamenem, který se přikládá ke struně, aby se změnil tón. Lze zahrát pouze tři základní tóny, vysoký, hluboký a bzučák. Časem se na podporu bzučáku přidal malý instrument zvaný Caxixi, který vydává chrastivý zvuk. Je to malý košíček naplněný kuličkami, například jeřabinami.

Zvuk Berimbau je prakticky synonymem capoeiry. Udává hlavní rytmus a určuje, který typ hry se bude hrát. V capoeiře se používají tři velikosti Berimbau – Gunga, Medio, Viola – od nejhlubší a zároveň největší po nejmenší.

Dalším instrumentem je Atabaque neboli buben. Vyrábí se z přírodních materiálů a má jedinečnou konstrukci i zvuk.

Mezi další hlavní nástroje capoeiry patří Pandeiro, což je tamburína s koženou blánou a Agogo, které bývá ve dvou podobách. Tradiční podoba Agoga jsou dva seříznuté brazilské ořechy na malém klacíku, na které se hraje samostatnou tyčkou.

Modernější podoba představuje dva spojené kovové zvonky. Obě provedení vydávají dva odlišné tóny, avšak tradiční Agogo má zcela jedinečný přírodní zvuk.

Ještě jeden nástroj patří mezi ty hlavní, avšak v současné době se prakticky nepoužívá. Jmenuje se Reco - reco a bývá vyrobený z bambusu nebo kovu.

Reviews

No customer comments for the moment.

Write a review

Berimbau GUNGA N°4

Berimbau GUNGA N°4

Kompletní berimbau s největší cabaçou (tykví) - GUNGA. Hraje hluboký tón.

Write a review

Customers who bought this product also bought: